Regulamin sesji

Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu i ma obowiązek zapoznania się z nim. Umówienie się na sesję zdjęciową jest jednocześnie akceptacją warunków panujących w regulaminie.

Terminy i miejsce sesji

 1. Sesje zdjęciowe są wykonywane od poniedziałku do piątku. W studiu spotykamy się w godzinach 09:00-15:00, natomiast godziny sesji w plenerze są umawiane indywidualnie, również wieczorem.
 2. Fotograf nie pracuje w sobotę oraz w niedzielę. Istnieje jednak możliwość wykonania sesji w tych dniach za dodatkową dopłatą 200 zł do kwoty wybranego pakietu.
 3. Dojazd do domu Klienta lub w plener (powyżej 10 km od Lublińca) jest dodatkowo płatny 1zł/km licząc od miejsca lokalizacji studia w Lublińcu.
 4. Klient ma prawo przesunąć jednorazowo termin sesji. Fotograf decyduje o dostępności terminów. Przy kolejnej zmianie terminu dopłata w wys. 50 zł / zmianę.
 5. Sesje dziecięce, ciążowe, rodzinne mogą odbywać się w studiu jak i w plenerze. W przypadku braku pogody w dniu w którym ustalony był termin sesji plenerowej, fotograf w porozumieniu z Klientem wyznacza nowy termin sesji lub wykonuje ją w studiu.
 6. Fotograf zawsze na dzień przed sesją drogą mailową, smsową lub w wiadomości na facebooku potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji.
 7. Na sesje Klient stara się stawić punktualnie. Nie pojawia się przed czasem – fotograf wtedy przygotowuje stylizacje oraz całe studio. Jeśli Klient wie, że się spóźni, Fotograf prosi o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne lub smsowe.

Cena a ilość zdjęć

 1. Zapłata za wybrany pakiet zdjęciowy następuje kartą płatniczą w dniu sesji lub w postaci przelewu przed sesją. Dane do przelewu: Dane do przelewu:
  olaszczygiel.pl Aleksandra Szczygieł
  NIP 575 175 66 75
  ul. Paderewskiego 642-700 Lubliniec
  Numer konta: 13 1050 1155 1000 0092 4627 7496
 2. Przed sesją Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy. Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie. Zapłata za dodatkowe ujęcia oraz fotoprodukty odbywa się przelewem w ciągu 5 dni od wybrania.
 3. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość zdjęć jaką ostatecznie zadeklarował/zakupił. Nie ma możliwości otrzymania pozostałych niewybranych zdjęć czyli fotografii surowych/nieobrobionych za darmo. Na tym polega praca fotografa.
 4. Fotograf przetrzymuje niewybrane zdjęcia na dysku do czasu oddania gotowych zdjęć czyli realizacji zamówienia. W tym czasie Klient może dokupić dodatkowe zdjęcia. Po obróbce i oddaniu gotowych zdjęć klientowi, nieobrobione zdjęcia są usuwane z dysku. Po realizacji zamówienia obrobione zdjęcia są przechowywane jeszcze u fotografa przez okres 6 miesięcy, po tym czasie są nieodwracalnie usuwane z dysku.

Kto wybiera zdjęcia i kiedy je dostanę?

 1. Po wykonanej sesji w terminie do 3 dni roboczych Klient otrzymuje zdjęcia do wyboru w prywatnej galerii. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte w końcowym produkcie. Fotograf ma prawo zdecydować czy prześle surowe zdjęcia z sesji czy obrobione do wyboru.
 2. W terminie ok 31 dni od wyboru zdjęć przez Klienta, Fotograf prześle na maila gotowe zdjęcia, a następnie powiadomi o odbiorze gotowego produktu oraz domówionych fotoproduktach. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego itp. Przyspieszanie fotografa jest niewskazane, nie służy mu i stresuje. Czas jaki musi poświęcić na zapytania „kiedy będą zdjęcia” tylko wydłuża pracę nad obróbką. Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele Fotograf ma pracy i też mu bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Klientowi swoje dzieło w jak najlepszej jakości.
 3. Istnieje możliwość odbioru gotowej sesji w terminie 3-7 dni od jej wykonania za dodatkową opłatą 250 zł, jest to tzw. usługa EKSPRESS.
 4. Jeśli Klient samodzielnie dokonuje wyboru fotografii w przesłanej przez Fotografa galerii, ma na to maksymalnie 21 dni. Po tym czasie Fotograf nie gwarantuje, że odda gotowy produkt w ciągu ok 31 dni roboczych od dnia wyboru oraz nie gwarantuje zachowania sesji po wyznaczonym terminie. Jeśli Klient ostatecznie nie dokona wyboru do 60 dni od momentu otrzymania galerii, sesja zostaje usuwana z dysków bez zwrotów poniesionych kosztów przez Klienta. Usunięcie sesji jest nieodwracalne.
 5. Gotowy produkt należy odebrać do 31 dni od otrzymanego powiadomienia, po uprzednim kontakcie z Fotografem, który wskaże miejsce odbioru – najczęściej jest to moje studio. Po tym terminie produkt końcowy zostaje zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.
 6. Gotowy produkt może zostać przesłany do Klienta kurierem lub za pomocą paczkomatu na terenie Polski za dodatkową opłatą 20 zł lub za granicę po wcześniejszym sprawdzeniu kosztów przesyłki zagranicznej.

Bony podarunkowe na sesję

 1. Istnieje możliwość wykupienia sesji w postaci bonu podarunkowego. Bon ma ważność 6 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie należy wykonać sesję. Opłatę za wybrany pakiet prezentowy należy uregulować w dniu jego zakupu. Ręcznie wykonane zaproszenie na sesję w kopercie otrzymasz ode mnie w prezencie 🙂
 2. Bonu nie można wymienić na gotówkę jak również nie można go zwrócić. Po upływie 6 miesięcy bez żadnego kontaktu od Klienta, bon przepada. Wskazane jest więc aby obdarowana osoba zgłosiła się jak najwcześniej do Fotografa w celu ustalenia terminu oraz szczegółów sesji. Zgłoszenie się do Fotografa kilka dni przed końcem ważności bonu nie daje gwarancji wykonania sesji z powodu braku wolnych terminów na sesje.

I jeszcze tylko…

 1. Na sesji istnieje bezwzględny zakaz filmowania oraz wykonywania zdjęć np. telefonem komórkowym – na to monopol ma fotograf 😉 .
 2. Na sesje należy przygotować się wg zaleceń Fotografa. Fotograf zastrzega sobie, że na efekt końcowy zdjęć ma również wpływ przygotowanie Klienta do sesji.
 3. Za szkody wyrządzone w studiu przez dziecko odpowiada rodzic.

Polityka prywatności

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest firma olaszczygiel.pl Aleksandra Szczygieł, nr NIP 5751756675.
 2. Dbam o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego na stronie działa SSL – bezpieczny protokół przesyłania danych.
 3. Żeby zrealizować usługę potrzebuję danych takich jak: imię i nazwisko, numer telefonu, adres email, adres do wysyłki zamówienia. Twoje dane nie będą przekazywane innym podmiotom, za wyjątkiem: biura księgowego, laboratorium fotograficznego z którymi mam podpisane stosowne dokumenty powierzenia danych.
 4. Twoje dane wykorzystuję tylko w celu wykonywania moich usług oraz wysyłania wiadomości.

Osobną kwestią jest zgoda na publikację wizerunku.

Twoja zgoda jest dla mnie bardzo ważna, bo umożliwia mi prezentowanie efektów mojej pracy. Za każdym razem zgoda musi być przez Ciebie wyrażona na piśmie i jest całkowicie dobrowolna. Zawsze szanuję Twoje prawo do prywatności i nie publikuję zdjęć bez pisemnej zgody.

Wyrażenie zgody / lub nie / odbywa się pisemnie w aneksie do umowy.

Zgoda taka może obejmować publikację na:
– stronie olaszczygiel.plfacebooku: www.facebook.com/ola.szczygiel.fotograf/
– instagramie: www.instagram.com/olaszczygiel.pl/
– wystawach, prasie, ulotkach reklamowych