Starając się o pracę bardzo starannie opisujesz w CV swoje wykształcenie i umiejętności. Koncentrujesz się na wymienieniu ukończonych szkół, kursów oraz znajomości języków obcych, wysilasz się nawet na opisanie swojego ciekawego hobby. Brawo Ty! Tylko mam dla Ciebie pewną wiadomość – duża część pracodawców po pobieżnym przejrzeniu tekstu skupia się na obejrzeniu zdjęć – i tak zaczyna od tego na cv, ale zaraz potem wyszukuje Twój profil na Facebooku, Twitterze czy LinkedIn. Twoja wizytówka staje się dla szefa bardziej realna, może się dużo o Tobie w ten sposób dowiedzieć. I teraz zastanów się – czy Twoje zdjęcie profilowe jest adekwatne do stanowiska i rodzaju branży, w której starasz się o pracę? Ajj, bywa z tym różnie, prawda? Freelancer może sobie pozwolić na dużą dozę swobody w tym temacie, ale już doradca klienta w dużej korporacji musi się prezentować, hmm, odpowiednio.

Przygotowałam dla Was inspiracje, jak mogą wyglądać dobre zdjęcia profilowe (wskazane jest nawet, aby to samo zdjęcie zamieszczać w swoim CV). Najpierw – bardzo pozytywne, lekkie i uniwersalne ujęcia, nadające się np. do aplikacji do korporacji, charakteryzują się jednak pewną swobodą – nie chcemy przecież wyglądać jak sto innych osób starających się o to samo stanowisko 😉

Jeżeli czujesz, że chcesz trochę odważniej podejść do tematu, spróbuj podejść do tematu nieco niestandardowo:

I jeszcze parę zdań o wykonanie zdjęć – warto zadbać o dobrą jakość, jednolite tło, odpowiednie światło. Najłatwiej tak naprawdę będzie udać się do dobrego fotografa, który pomoże Ci się ustawić i załatwi za Ciebie wszystkie sprawy od strony technicznej.
Drogie panie – zadbajcie o makijaż, światło błyskowe jest dość wymagające pod tym względem! Do mojej sesji malowała doświadczona wizażystka Aga Just i dlatego retusz tych zdjęć mogłam ograniczyć do podstawowej korekty a i Ty poczujesz się pewniej przed obiektywem:

Sesja foto w studiu olaszczygiel.pl
Foto Ola Szczygieł
MUA Agnieszka Just JUST MAKE-UP ART.
Modelka Sonia ST