Zdjęcia do dokumentów takich jak:

– dowód osobisty
– paszport
– prawo jazdy

należy wykonać ściśle według urzędowych wytycznych. Przede wszystkim są wykonywane na wprost i są kadrowane tak, aby sama twarz zajmowała około 70% powierzchni zdjęcia.

Kwestiami technicznymi zajmę się ja i nie musisz się nimi przejmować, jednak mogę podać Ci kilka wskazówek, dzięki którym zdjęcia będą korzystnie wyglądać i realizacja pójdzie sprawnie 🙂

Ubranie

Załóż bluzkę w stonowanym kolorze – bardzo jaskrawe barwy powodują zafarby na twarzy. Może lecz nie musi być to koszula z kołnierzykiem.

Fryzura

Na zdjęciu musi być widoczny owal twarzy do linii skroni oraz całe brwi – jeśli nosisz grzywkę zawczasu pomyśl o jej zaczesaniu na bok lub do góry – w razie potrzeby w studiu mam lakier do włosów do Waszej dyspozycji.
Nie muszą być widoczne uszy.
Pamiętaj, że zdjęcie jest dość ciasno kadrowane i bujne loki mogą zostać przycięte.

Makijaż

Jak najbardziej można wykonać makijaż do zdjęcia. Bardzo dobrze wyglądają pomalowane rzęsy oraz błyszczyk na ustach.
Polecam użycie pudru matującego – zwłaszcza w okolicach czoła. Jeśli zapomnisz, nie przejmuj się, w studiu czekają na Was bibułki matujące 🙂

Okulary

Na zdjęciu możesz być w okularach, jeśli nie mają przyciemnianych szkieł oraz ich oprawki nie zasłaniają oczu i brwi. Zawsze doradzę na miejscu, czy okulary należy zdjąć do fotografii czy można zostawić.
Wyjątkiem są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności – tutaj można mieć przyciemniane okulary.

Zarost

Drodzy panowie, nie musicie się golić na gładko 😉 Warto jednak zarost ujarzmić przed wizytą w studiu, aby zdjęcie było schludne.

Biżuteria

Można mieć kolczyki o ile swoją wielkością nie przesłaniają owalu twarzy.

Retusz

Istnieje mit, że zdjęcia do dokumentów nie można retuszować. Oczywiście nie można wymazać stałych znamion, blizn i pieprzyków. Nie musisz jednak przez 10 lat patrzeć na pryszcza na środku brody! Wykonując zdjęcie w moim studiu masz zagwarantowany podstawowy retusz twarzy – usuwane są przebarwienia od słońca, pryszcze, sińce i zadrapania.