Możliwość poznania zawodu fotografa od podszewki 🙂 Czy wiesz, że większość dzieci i młodzieży nie wie, co to jest klisza?…

… a jednocześnie nie używają wszystkich możliwości, jakie dają cyfrowe aparaty? Na moich warsztatach uczestnicy dowiedzą się i przede wszystkim wypróbują różnych fotograficznych technik.
Gdzie mogą odbyć się warsztaty?
Zajęcia prowadzę w mojej pracowni, w placówkach przedszkolnych i szkolnych oraz na otwartych imprezach plenerowych. Głównie teren Lublińca i województwa śląskiego, ale mogę dojechać wszędzie.
Co to w ogóle jest?
Opowiadam o zawodzie fotografa, prezentuję stare i nowe aparaty fotograficzne, lampy, światłomierze i inne akcesoria fotograficzne, których wszyscy mogą dotknąć i wypróbować.
Dzieci wykonują niesamowite, zawsze wywołujące efekt WOW, a jednocześnie zupełnie bezpieczne eksperymenty z materiałami światłoczułymi, takimi jak odczynniki i papier foto. Powstają odbicia dłoni oraz stópek w „magicznej wodzie”, malujemy gdy pozornie nic nie widać i doświadczamy czegoś zupełnie nowego. 
Starsze dzieci i młodzież mogą zgłębić funkcje aparatu oraz sposoby jak zrobić zdjęcie zamrożonego ruchu i malowania światłem a także poznać wiele ciekawostek o fotografii.
Robimy także prace kreatywne obejmujące ciekawe wykorzystanie zdjęć, jak przenoszenie fotografii na kawałek drewna, albumiki foto, ramki pudełka ze zdjęciami i wiele wiele innych.
Dlaczego warsztaty fotograficzne są doskonałą alternatywą?
Zwykle na zajęciach plastycznych dla młodszych dzieci oferuje się gotowe szablony do pokolorowania i uzupełnienia, powtarza nieciekawe techniki mające charakter odtwórczy. Warsztaty fotograficzne, obejmujące techniki tradycyjne i cyfrowe są dla dzieci nowością, pozwalają na swobodną ekspresję twórczą a jednocześnie dostarczają praktycznych informacji o zawodzie fotografa.
Ile to kosztuje?
Cena jest ustalana indywidualnie, w zależności od wielkości 
i wieku grupy, miejsca oraz ilości warsztatów. Obserwuj mnie na Facebooku, tam najszybciej dowiesz się, gdzie akurat można przyjść na zajęcia. Jeśli chcesz zorganizować warsztaty w szkole lub przedszkolu zadzwoń : 798657003.
Do tej pory miałam przyjemność współpracować z:
– Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie
– Stowarzyszeniem Montownia
– Miejskim Domem Kultury w Lublińcu
– Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woźnikach
– Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach
– Przedszkolem pod dębem w Koszęcinie
– Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Koszęcinie
– Stowarzyszeniem Ścieżka Marzeń
– Przedszkolem Sióstr Nazaretanek w Częstochowie
– Zamek w Toszku
Organizuję również inne zajęcia kreatywne – plastyczne, recyklingowe, kolorowe i z wyobraźnią 🙂
Tylko na moich warsztatach uczestnicy wszystkiego mogą dotknąć, o wszystko zapytać oraz wykonać niepowtarzalne prace z użyciem wyposażenia prosto z ciemni fotograficznej!